Restauracja i kawiarnia

Restauracja i kawiarnia „U ZIYADA”

to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku, miejsce gdzie pozytywne doznania estetyczne jak i kulinarne są zawsze zagwarantowane!

Niecałe 6 km od historycznego Centrum na wapiennym wzgórzu, w sercu Lasu Wolskiego, na Zamku w Przegorzałach mieści się Restauracja i kawiarnia „U ZIYADA” . Poza Zamkiem, na skarpie stoi też piękna, przedwojenna willa własna Szyszko-Bohusza oraz wzniesiony w latach 90. budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego.

“Na romatyczne wesele czy na "zwykłą - niezwykłą" kolację we dwoje, naprawdę cudowne, urokliwe miejsce i do tego pyszne jedzenie i miła obsługa. Jeśli chcesz spędzić chwile, do których zawsze będziesz chcieć wracać myślami, to polecam Przegorzały...” 
Gość restauracji

Oferujemy naszym Gościom znakomite dania z kuchni międzynarodowej, a naszą specjalnością jest kuchnia kurdyjska. Kuchnia kurdyjska to przede wszystkim jagnięcina.

W naszej karcie znajdziemy ją w kilku odsłonach– można zjeść tu bulion jagnięcy, kebab na szpadzie, gulasz jagnięcy oraz comber jagnięcy. 
Szefem kuchni od 1998 roku jest Marek Buksa- "Gotowanie jest dla mnie przyjemnością i pasją..." mówi Szef Kuchni, "chciałbym, aby moje przepisy stały się inspiracją również dla Państwa". Dopełnieniem naszej kulinarnej propozycji są wyśmienite wina wyselekcjonowane specjalnie dla Restauracji i kawiarni „U ZIYADA”. Amatorzy wyśmienitych deserów z pewnością nie pożałują deseru „Czarny Las” z filiżanką espresso. Każdy smakosz w naszej karcie menu znajdzie coś dla siebie. Kreujemy wraz z naszym zespołem utalentowanych kucharzy tradycyjne dania w innowacyjnych odsłonach.

Organizujemy nie tylko uroczystości rodzinne, ale również gale, eventy firmowe, konferencje. Mieliśmy okazję Gościć międzynarodowe delegacje naukowe, parlamentarne, kościelne, rządowe. Biznesmenów, znanych aktorów, polityków i krakowian.

Romantyczna atmosfera i miła obsługa sprawiają, że jest to doskonałe miejsce wybierane na organizację wymarzonego przyjęcia weselnego, zaręczyn czy walentynkowe spotkania.

Wielu uważa, że Kraków sam w sobie jest perełką, ale odwiedzając go, warto poza historycznym centrum zwrócić także uwagę na okolice, które są równie piękne i magiczne. Zamek w Przegorzałach jest tego najlepszym przykładem.

 

16 listopada

Beaujolais Nouveau w Restauracji i Kawiarni "U Ziyada"

Zapraszamy do degustacji i rezerwowania stolików.

 

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

+48 12 429 71 05, +48 784 084 000
restauracja@uziyada.pl